Katovna: Akci vám odmoderuje jen o malinko lépe než Libor Bouček

Katovna podruhé. Dnes tu máme krabici od bot ve verzi kupé, jednu horkou novinku a prý příjde i Leoš Mareš.

Renault Avantime

Lukáš:

Chápu, čím je tenhle Renault zajímavý, ale nepatřím mezi lidi, kteří by jej museli mít ve své garáži. Důvod je jednoduchý, jeho unikátní vzhled a koncepce mě vlastně nechávají v klidu.

Jirka:

Já ho prostě miluju. Pokud jste sběratel a nadšenec, koupíte si ho a budete si užívat ty zhnusené pohledy na tak excentrické auto. Potenciálně je to dokonalý daily car, ale bohužel jsou jeho motory buď poruchové pasti, nebo mají zbytečně vysoké provozní náklady. Ale až jednou budu ten sběratel!

Honza:

Jeho vzhled se mi úchylně líbí, musel jsem k tomu však dozrát, protože sem jako malý nebyl úchyl a nebyl jsem dost pohnutý na to chápat design této věci. Jako auto mi ale neimponuje.

Tomáš:

Tohle auto předběhlo svou dobu o pořádnou porci let. A to byl hlavní kámen úrazu tohoto modelu. Nevím jestli jste měl někdo možnost se aspoň do tohoto auto posadit? Pokud ano, dáte mi zapravdu, že je to přímo esence Francie! Cool!

Mercedes-Benz SLR McLaren

Lukáš:

Siluetu SLR považuji za jednu z nejkrásnějších, kterou jsem kdy viděl. Můžou mu postavit nástupce, ale myslím si, že díky současným designovým trendům už nebude tak uhlazený a elegantní.

Jirka:

Oproti SL-ku rozhodně není o tolik lepší, o kolik je dražší. Jenže ono je to jako s Leošem Marešem. Akci vám odmoderuje jen o malinko lépe než Libor Bouček, ale mít na akci Leoše Mareše vám dá ten blahý pocit, že žádná vyšší liga už prostě není.

Honza:

Zbožňuji ho od doby vzniku a měl jsem tu čest ho vidět nové u baráku, když si ho tenkrát koupili místní ruští „podnikatelé s herními automaty“. Podobnost s SL může být založená maximálně na pár převzatých věcech v interiéru. SLR je úplně jinde a hektičnosti jeho projevu se může rovnat jeho silueta, SL je oproti němu kraksna. Zachovává si ale i přísnou mercedes eleganci a na dnešní poměry pomalý pětikvalt přispěje k jeho GT schopnostem a spolehlivosti. Dokonalost.

Tomáš:

Tohle auto vypadá jak vystřelený stříbrný šíp. Neskutečně krásná silueta podtrhuje už tak výjimečný motor a ovladatelnost vozu. Super!

BMW M5 F90

Lukáš:

Zklamání. Až si říkám, že je to nejnudněji vypadající M5 historie. I předchůdce na mě působil agresivněji. Tohle je prostě pětka s rádoby drsně tvarovanými nárazníky a výkonným motorem. Tady je aura ///M dávno pryč. Jízdně bude dobrá, o tom žádná, ale oproti E39 a E60 je to fakt nuda.

Jirka:

Výkonové závody nás dostaly do situace, že dělat tahle auta puristicky, tedy zadokolkové a s manuálem už nemá smysl. Kromě romantických představ snílků o starých časech by taková auta byla svým reálným majitelům k ničemu, protože by je dokázali řídit leda na letišti.

Honza:

Vypadá levněji než obyčejná pětka a dvě páky pod volantem M1 a M2 vypadají jako blbý a laciný vtip. Raději bych Mercedes s osmiválcem, kde možnost volby mezi zadokolkou a čtyřkolkou nepůsobí jako pokus hrát na obě strany, BMW by mělo být prostější.

Tomáš:

Jako bych to nepředvídal. Koukněte se na to auto, jako vážně .. co to má znamenat?! Tohle je M5? Bože kam se vytratila kreativita?! To auto vypadá jak běžna Pětka, kterou si váš soused nechal přestříka barvou minulé generase M5. Tohle mě vážne zklamalo.

Nissan GT-R, část čtvrtá: Podvozek a brzdy

Vítáme vás u čtvrtého dílu petidílného seriálu, ve kterém si postupně představujeme japonské kupé Nissan GT-R R35. V této části si povíme něco o podvozkové soustavě a jejím uspořádání.

Číst celé

Legendy s moderní technikou. 4 repliky lepší než originály

Čtveřice replik slavných vozů, které jsou lepší než originály. Podívejte se na modernizované legendy, po nichž budete toužit.

Číst celé

50 let smůly. Koupila si Tesla prokletou továrnu?

Když v roce 2010 mladá elektro-automobilka Tesla hledala své první pořádné výrobní prostory, dohodla se na odkoupení kalifornské továrny Toyoty. Jenže tato fabrika za svých dnes již 56 let existence zažila tolik nešťastných okamžiků, až si svět začal říkat, jestli není prostě prokletá.

Číst celé

Jak Detroit pomohl vítězství Američanů ve 2. světové válce

Největší vojenský konflikt v dějinách lidstva poznamenal automobilový průmysl, ale zároveň pro něj byl obrovským přínosem. Víte, jak toto období pobíhalo na území Spojených států amerických?

Číst celé

Oblíbeným autem Ferruccia Lamborghiniho byla zapomenutá Jarama

Jméno Ferruccia Lamborghiniho je nejčastěji spojováno s opravdovými supersporty, k nimž se řadí Countach, Murciélago či Aventador. Oblíbený vůz zakladatele Lamborghini byl ale jiného střihu.

Číst celé

Tajemství 10 muscle cars. Co jste o nich nevěděli?

Deset skvělých sportovních vozů podle amerických měřítek a zajímavosti, které se skrývají v jejich příbězích.

Číst celé