Jedinečná Ferrari na prodej. Poznejte nejlepší investiční příležitosti

Pět vozů Ferrari, jejichž hodnota v budoucnu s téměř stoprocentní pravděpodobností poroste. Na těchto autech zkrátka neproděláte.

Investování do klasických aut se v posledních letech stává lukrativním způsobem, jak uložit těžce vydělané peníze. S tím souhlasí i světové banky, které v současných dobách nahlas říkají, že se auta stávají opravdu výnosnou investicí a možnou výší zhodnocení se řadí na úroveň vysoce oblíbeného umění.

Ačkoliv se podle tuzemských inzertních serverů zdá, že dnes už má velkou prodejní hodnotu kde co, přesuňme se na chvíli do výšin bohatých sběratelů a rozhlédněme se po autech, jaká si oni cení nejvíce. Moderní i klasická Ferrari byla vždy jistotou dobře uložených peněz, jelikož vzrůstá zájem i o nejméně oblíbené modely. Tato myšlenka mě přinutila otevřít inzertní server ClassicDriver.com a vybrat pět lákavých a zajímavých nabídek na pořízení italských aut snů.

Ferrari Mondial „Moneytron“

Mondial je jednoznačně nejméně oblíbeným modelem, který Ferrari kdy vyrobilo. Přestože je unikátní svou konstrukcí s interiérem pro čtveřici osob a motorem uloženým uprostřed, zájem sběratelů začíná budit až v posledních letech. Francouzský prodejce však neprodává jeden, ale hned dva kusy, jež se podle jeho slov nikdy nesmí oddělit od sebe. Vozy se sériovými čísly 79509 a 79573 spolu závodily v seriálu Procar Championship a v roce 1989 se zúčastnily čtyřiadvacetihodinovky v belgickém Spa, kde ale oba vypadly ze závodu. Dvojice závodních Mondialů je však jednou z mála vzpomínek na nasazení vozů Ferrari ve vytrvalostních závodech osmdesátých let.

Ferrari 575M Superamerica

Inovativní Superamerica s otevíratelným skleněným střešním panelem je jedním z 559 vyrobených exemplářů. Továrna se inspirovala slovy Enza Ferrariho, který říkal, že by od každého modelu mělo být vyrobeno o jeden kus méně, než kolik si žádá trh. Exemplář z roku 2005 vyhotovený v odstínu Grigio Silverstone s červeným koženým interiérem se nachází na území Spojených států amerických, kde během dvanácti let urazil 24 tisíc kilometrů. O jeho investiční budoucnosti svědčí nejen limitovaná výroba, ale i netradiční střecha a vidlicový dvanáctiválec vpředu.

Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato

Typ 599 GTB Fiorano je možná tím nejkrásnějším dvanáctiválcovým GT od Ferrari, které v moderní historii značky vzniklo. Kromě fantastického designu od Pininfariny s moderní aerodynamikou však umělo i skvěle jezdit. Pokud se řadíte k velkým fanouškům modelu, ale toužíte po něčem opravdu speciálním, měli byste zbystřit. Prodejce ze Spojených arabských emirátů nabízí jeden z devíti kusů přepracovaných karosárnou Zagato. Modré Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato je jediný exemplář z malé série, jehož motor V12 je spojený se šestistupňovým manuálem, což z něj dělá ještě lákavější koupi.

LaFerrari

Když Ferrari v roce 2013 uvedlo na trh hybridní hypersport LaFerrari, způsobilo obrovskou senzaci. Továrna jej oficiálně prodávala za částku od 1,3 milionu euro, ale o několik měsíců později se vyrobené kusy prodávaly mezi sběrateli až pětkrát dráž! Tento konkrétní exemplář z roku 2016 je současné době k mání ve Velké Británii, přičemž je s 83 najetými kilometry úplně nový. Kromě kilometrového nájezdu je jeho největším lákadlem unikátní lak Rosso Fuoco, do něhož bylo nalakováno jen několik kusů.

Ferrari F40

V závěru mého výběru nesmí chybět milovaná výroční F40. Ačkoliv se ve světových inzercích vyskytuje bohatý výběr různých exemplářů, tento je jeden z prvních padesáti evropských kusů, které nebyly vybavené stavitelným podvozkem a katalyzátorem, přičemž měly posuvné tabulky namísto pozdějších stahovacích oken. Ferrari s 37 tisíci najetými kilometry disponuje servisní historií a doložitelným nájezdem od prvního servisu v roce 1989 (vůz byl vyrobený v roce 1988) až do současnosti. Nový majitel za skvělou F40 zaplatí přibližně 28,5 milionu korun.

Katovna: Svými rozměry je to superrychlý obchoďák

Třetí Katovna v pořadí hodnotí nejen rychlé varianty běžně dostupných aut, ale i jednu žhavou sportovní novinku.

Číst celé

Ferrari Dino bylo pomníkem zesnulého syna

Malé Ferrari, které v posledních letech zažívá boom mezi sběrateli. Jeho vznik je bohužel doprovázen hořkou pachutí ztráty milovaného syna.

Číst celé

Český Veyron překonal 400 km/h na dálnici. Sledujte jeho příběh

Bugatti Veyron českého majitele Radima Passera se stal světově prvním exemplářem, který oficiálně dosáhl rychlosti přesahující 400 kilometrů v hodině na veřejné dálnici.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: S tuningem vstříc zlepšení

Mám pocit, že si wankelová Mazda užívá moje trápení. Rozhodně mě ale nedonutí, abych to s ní vzdal.

Číst celé

Stanovení rekordu McLarenem: „Nepojede více než 391 km/h“

V březnu roku 1998 byl zelený prototyp McLarenu F1 s interním označením XP5 dopravený na testovací okruh Volkswagenu v Ehra-Lessien, aby stanovil nový světový rekord. Přečtěte si jeho příběh.

Číst celé

Tesla Model 3: Kvalita výroby dosahuje úrovně Kia z 90. let

Cenově dostupný model měl být sázkou na jistotu, jenže ne vždy to jde podle představ.

Číst celé