Ford připravuje nový základní Mustang. Vrátí se šestiválec?

Mustang s vidlicovým šestiválcem se může vrátit na trh. Pravdu se prý dozvíme v následujících týdnech.

O Fordu Mustang se v poslední době píše velmi často. Nejprve se začala šířit světem informace o další generaci, jejíž základ bude využívat platformu sdílenou s vozy SUV, a poté se objevily zprávy o registraci ochranné známky Mustang Mach E, která odkazuje na často spekulovanou elektrickou variantu ikonického amerického sporťáků.

Zatím nejnovější informace o vývoji nabídky Mustangu říká, že Ford připravuje novou základní variantu, jež přitom nabídne jízdní výkony hodné sportovnímu vozu. První oficiální informace bychom se mohli dozvědět už za několik týdnů. Je pravděpodobné, že Ford by mohl novou variantu Mustangu ukázat už 19. dubna, kdy začíná newyorkský autosalon.

Dostupnější verze by nebyla v nabídce Mustangu žádnou novinkou. Podobný model se objevil už v polovině osmdesátých let, kdy Ford od roku 1984 do roku 1986 prodával Mustang SVO. Pod kapotou byl přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,3 litru, který vyvinul nejvyšší výkon až 205 koní. Ford jej navíc vybavil modernizovaným odpružením a brzdami, takže příliš neztrácel na plnotučný Mustang GT.

Podobnosti lze nalézt i se současným modelem, protože i ten lze objednat s přeplňovaným 2,3 litrovým čtyřválcem EcoBoost o výkonu 310 koní. S takovou motorizací lze ale jen těžko odhadnout, jak se Ford k vývoji uvažovaného nového základního modelu postaví.

Možný je i návrat vidlicového šestiválce, který byl součástí nabídky od roku 2015, kdy byla uvedena na trh současná generace Mustangu. Ford se však šestiválce zbavil při modernizaci v roce 2018, protože ekonomičtěji smýšlející zákazníci raději volili prostřední motor, kterým byl právě EcoBoost. Pokud Ford skutečně nabídl novou šestiválcovou verzi, mohla by být poháněna 2,7 litrovým V6 EcoBoost z pickupu Ford F-150, v němž dosahuje 325 koní.

Na první pořádné informace si ale musíme ještě dva týdny počkat. Zároveň je možné, že se konečně dozvíme další parametry nového Shelby GT500, protože stále neznáme například skutečný výkon motoru.

BMW M1 během montáže cestovalo přes půl Evropy

Legendární BMW M1 mělo původně vzniknout za pomoci Lamborghini, ale z finančních důvodů se tomu nakonec nestalo. I přesto byl první supersport BMW úspěšný.

Číst celé

Maserati 250F: Fascinující vítězství na Nürburgringu

Maserati předvedlo při návrhu 250F skvělou práci, ale i přesto s ním dokázal excelovat jeden jediný muž. Juan Manuel Fangio upevnil status legendy fascinujícím vítězstvím na Nürburgringu v roce 1957.

Číst celé

Zákaz dieselů je jen byznys. Dieselgate jako důkaz

Mnoho lidí pobouřil nedávný zákaz dieselů v Německých městech. Proto jsem se podíval na toto téma poněkud do hloubky a zapřemýšlel nad tím, kde tato problematika vznikla.

Číst celé

50 let smůly. Koupila si Tesla prokletou továrnu?

Když v roce 2010 mladá elektro-automobilka Tesla hledala své první pořádné výrobní prostory, dohodla se na odkoupení kalifornské továrny Toyoty. Jenže tato fabrika za svých dnes již 56 let existence zažila tolik nešťastných okamžiků, až si svět začal říkat, jestli není prostě prokletá.

Číst celé

BMW M6 jako vrchol jedné éry mnichovské automobilky

Koupit si BMW M6 s motorem V10 se může zdát jako skvělý nápad, vždyť je to tolikrát oceněný skvost. Na druhou stranu, při provozování M6 na vás mohou čekat mnohá nepřijemná překvapení. Zajeli jsme za Petrem z Lanškrouna, který jednu takovou M6 má a jezdí s ní každý den, abychom zjistili, jak to je.

Číst celé

Škoda 450/Felicia, aneb šťastný kabriolet

Za vznikem ikonického československého kabrioletu stála vyhlídka na vysoké příjmy ze západu.

Číst celé