Ferrari: Race to Immortality je film, který vám nesmí uniknout

Dokumentární film Ferrari: Race to Immortality popisuje nebezpečný život a nečekaná úmrtí nejslavnějších jezdců zlaté éry motorsportu.

„Je to jako zkoušet, jak moc se můžete vyklonit z okna, než vypadnete ven. A to ti hoši ve Ferrari dělali v padesátých letech.“ Takové přirovnání zaznívá v prvních minutách dokumentárního filmu Ferrari: Race to Immortality (v českém překladu Ferrari: Cesta za nesmrtelností), který divákům dává nahlédnout do šampionátu Formule 1 v druhé polovině padesátých let minulého století.

Uprostřed toho všeho stojí Enzo Ferrari, pro něhož bylo závodění středem vesmíru. Ve svém vlastním závodním týmu Scuderia Ferrari chtěl mít pouze ty nejtalentovanější jezdce, přičemž nejlepším z nich byl vždy ten, který vyhrál poslední závod. Dokumentární snímek, za nímž stojí britský režisér Daryl Goodrich, však dává nahlédnout i do jejich soukromých životů a situací, při nichž se střídá radost i smutek.

Peter Collins, Mike Hawthorn, Eugenio Castellotti, Alfonso de Portago a Luigi Musso byli pěticí závodníků týmu Ferrari, kteří toužili po zom být stále rychlejší. Vysoké závodní nasazení, ať už dobrovolné, či nucené, se jim bohužel stalo osudné. Ani jeden z nich se nedožil vysokého věku, protože všichni z nich zemřeli ve chvílích, kdy se snažili být lepší než jejich soupeři.

Ačkoliv bych se s vámi opravdu rád podělil o vyprávění konkrétních příběhů, nerad bych vytvářel pomyslné mosty. Jako fanoušek legendární italské značky a benzínový šílenec vyhledávající historickou přesnost při vyprávění příběhů z motorsportů vám chci tenhle film doporučit, jelikož si myslím, že jej prostě musíte vidět.

Ferrari: Race to Immortality totiž vypráví příběh štěstí, ztrát a tragédií nejslavnějších jezdců Ferrari v době, kdy závodili na pokraji smrti a stali se nefalšovaným důkazem toho, že padesátá léta byla zlatou érou automobilového závodění.

Bandama Rally 1972: Závod, který nikdo nedokončil

Ačkoli má téměř každá rally svého vítěze, v historii motorsportu se objevil jeden podnik, v němž neuspěl žádný z účastníků.

Číst celé

Audi R8 V12 TDI Le Mans: Ten supersport, co mohl změnit svět

Supersport s dvanáctiválcovým turbodieselem vznikl ještě v dobách, kdy se automobilky nebály navrhnout vozy, které prostě nedávaly smysl.

Číst celé

Poznejte ostrov Man a poslechněte si přitom Mustang Bullitt

Ford pokračuje v seriálu o nejlepších silnicích v Evropě. Tentokrát předvedl nový Mustang Bullitt na trati motocyklového závodu Isle of Man Tourist Trophy.

Číst celé

Sláva automobilovým outsiderům

Co si představíte, když se řekne Outsider cars?

Číst celé

K životnímu nákupu stačí 2 miliony. Tahle auta musíte koupit právě teď

Ceny na trhu s ojetými zajímavými auty rostou skoro exponenciální řadou, ale pokud máte pod postelí schované dva miliony, můžete pořídit opravdu skvělá sportovní a supersportovní auta. Tohle je můj výběr.

Číst celé

Aston Martin V8 Zagato: Motor se vstřikováním nestačil na to, aby jel 300 km/h

Aston Martin se ve druhé polovině osmdesátých let spojil se Zagatem, aby společně oslavili ikonický DB4 GT Zagato. Vzácné GT vycházející z V8 Vantage je považované za jeden z nejlepších vozů značky všech dob.

Číst celé