Ferrari 575M s manuálem je důvod, proč existují sny

Zvuk atmosférického vidlicového dvanáctiválce je jen těžko překonatelný.

Dvanáctiválcová Ferrari jednoznačně patří k nejvíce vzrušujícím sportovním autům, jaká kdy kdo vyrobil. Video natočené při projížďce jednoho ze šťastných majitelů jasně dokazuje, že jeho a další taková auta jsou dost možná nejdůležitějším důvodem, proč bychom měli mít sny.

Nepsané pravidlo tvrdí, že by opravdové Ferrari mělo být poháněné vidlicovým dvanáctiválcem uloženým vpředu a v ideálním případě by mělo být vybavené manuální převodovkou s otevřenou kulisou řazení.

Posledním modelem maranellské značky, jehož hnací ústrojí splňovalo výše popsané požadavky a bylo vybavené výhradně manuálem bylo 550 Maranello, které opustilo výrobní linku v roce 2001. U následovníka v podobě 575M Maranello, uvedeného na trh o rok později, byla upřednostněna šestistupňová sekvenční převodovka F1, přičemž šestistupňový manuál zůstal v nabídce.

Přestože Ferrari od roku 2002 nevyrobilo mnoho dvoumístných dvanáctiválcových GT s manuálem, i přesto se jich purističtí zákazníci dočkali a dnes jsou cenným artiklem. Jedním z takových exemplářů je červené 575M v přiloženém videu, jež je jeden z pouhých 177 vyrobených.

Život s Mazdou RX-8: Mazdina výkladní skříň technologií

Ač jsem v původně přemýšlel, že se třetí díl o životě s Mazdou RX-8 ponese v duchu jízdních dojmů, dovolil jsem si vzít nějaký čas navíc. Mezitím, co se pokusím sepsat jízdní dojmy nejvíce objektivní formou, představím vám zajímavosti nejlepšího modelu značky v současném tisíciletí.

Číst celé

Škoda 450/Felicia, aneb šťastný kabriolet

Za vznikem ikonického československého kabrioletu stála vyhlídka na vysoké příjmy ze západu.

Číst celé

Český Veyron překonal 400 km/h na dálnici. Sledujte jeho příběh

Bugatti Veyron českého majitele Radima Passera se stal světově prvním exemplářem, který oficiálně dosáhl rychlosti přesahující 400 kilometrů v hodině na veřejné dálnici.

Číst celé

Lamborghini LM002: Nepřijato do vojenské služby

Lamborghini postupně odhaluje světu své nové luxusní SUV, které se stane nástupcem mastodonta jménem LM002, jenž byl prvním sériově vyráběným offroadem ze Sant‘ Agaty Bolognese.

Číst celé

Měření kompresí wankelu. Jak na to?

Chystáte se zakoupit auto poháněné rotačním motorem? Rozhodně nezapomeňte na změření kompresí jeho motoru dříve, než jej koupíte. Prozradíme vám, jak se to dělá.

Číst celé

Dělejte světu službu, jezděte zajímavými auty

Vlastnit uživatelsky příjemná auta je parádní komfort, ale i přesto existují lidé, kteří si rádi nechají ubližovat vlastní technikou. Ono to za to totiž celkem stojí.

Číst celé