Ferrari 458 Italia bude mít manuál! Vznikne malá omezená série

Společnost z Texasu nabízí supersport, který Ferrari nikdy nechtělo vyrábět.

Ferrari 458 Italia se poprvé představilo na autosalonu ve Frankfurtu 2009 a ukázalo světu, jakým směrem se bude ubírat budoucí design Ferrari. Nový model se stal prvním supersportem značky, který byl vybavený pouze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou F1.

Absence manuální převodovky zklamala mnoho potenciálních zákazníků. Společnost European Auto Group z amerického Texasu se po deseti letech od uvedení modelu na trh rozhodla napravit chybu Ferrari a nabízí možnost zástavby manuální převodovky do Ferrari 458 Italia!

Specialista na evropské vozy už dříve zrealizoval několik přestaveb Ferrari F430, jejichž majitelé si přáli vyměnit automatickou převodovku za purističtější manuál. F430 se na rozdíl od 458 Italia s manuálem sice vyrábělo, ale většina prodaných kusů byla vybavena sekvenční převodovkou F1.

Protože se Ferrari 458 Italia nikdy nevyrábělo s manuálem, není tomu přizpůsobena ani karoserie. Kompletní přestavba bude mnohem náročnější než u F430, ale společnost již pracuje na prvním funkčním prototypu. Odkud použitá manuální převodovka pochází, bohužel není známo.

European Auto Group odhaduje, že zájemců o přestavbu nebude mnoho. Očekává, že v ideálním případě přepracuje 10 nebo 11 kusů. První vozy zákazníků by měly podstoupit úpravu v lednu 2020.

Ze závodních tratí přímo na silnice. Zrození modelů Porsche Rennsport

Motorsport patří do historie Porsche odjakživa. Modely, které nám tento fakt připomínají nejvíce nesou bájné označení RS. Zajímali jste se někdy o to, jak šly za sebou?

Číst celé

Top Fuel Dragster: 500 km/h za 4 sekundy

Akcelerace shodná s vystřelením z katapultu a šílené provozní náklady. Vrcholová třída dragsterů vyžaduje obrovskou porci odhodlání.

Číst celé

Ferrari 250 LM: Poslední Ferrari historie, které vyhrálo Le Mans

Ferrari vyrobilo pouze 32 exemplářů typu 250 LM. Záměrem bylo přenést technologie prototypů do automobilových závodů třídy GT.

Číst celé

Temple of Speed je konečně online!

Slibovali jsme až na půdu a celé nám to trvalo strašně dlouho. Temple of Speed se po více jak sedmi letech na Facebooku přesouvá na vlny opravdového internetu. Dočkali jste se!

Číst celé

Škoda 450/Felicia, aneb šťastný kabriolet

Za vznikem ikonického československého kabrioletu stála vyhlídka na vysoké příjmy ze západu.

Číst celé

Tesla Model 3: Kvalita výroby dosahuje úrovně Kia z 90. let

Cenově dostupný model měl být sázkou na jistotu, jenže ne vždy to jde podle představ.

Číst celé