Čtveřice Demonů hledá vymítače. Všechny se vydraží na jediné aukci

Dodge Challenger SRT Demon je jako dragster schválený pro silniční provoz. Čtveřice kusů z omezené série bude na prodej v jediné aukci.

Existuje někdo, kdo v dnešní době stále vyrábí auta, ze kterých se vážně tají dech? Ano, jsou to Američané. Zatímco automobilky ve zbytku světa řeší, jak pro silniční provoz zlegalizovat nejnovější modely v rámci přísných emisních norem, ve Spojených státech amerických vyrábějí opravdu dechberoucí auta.

K takovým autům patří i Dodge Challenger SRT Demon, který vznikl už v roce 2017 jako extrémnější verze Challengeru SRT Hellcat. Divize Dodge Street & Racing Technology si dala záležet, aby z Challengeru udělala démonsky rychlé auto, čemuž odpovídá i jeho jméno. Technická řešení, s nimiž je SRT Demon ve sprintu rychlejší než Bugatti Chiron jsme vám představili už dříve.

Schováváte pod matrací statisíce dolarů a toužíte po vlastnictví alespoň jednoho kusu? Dodge omezil výrobu Challengeru SRT Demon na 3 300 kusů, které byly rychle vyprodány, a poslední exemplář opustil výrobní linku před několika měsíci. Vy však máte štěstí, protože v termínu 26. – 29. června 2019 se v americkém Connecticutu koná aukce Barrett-Jackson Northeast 2019, kde se bude prodávat čtveřice téměř nových Demonů.

Všechny čtyři Demony byly vyrobeny v roce 2018 a u všech nechybí příplatková výbava Demon Crate obsahující vybavení pro použití na dragstripu.

Vzácný interiér Demonic Red

Challenger SRT Demon vznikl jako dragster s homologací pro silniční provoz, takže se uvnitř nachází plnohodnotný interiér. Většina vyrobených Demonů byla vybavena černým čalouněním, ale tento konkrétní má příplatkovou kůži v odstínu Demonic Red. Červený interiér, který byl nabízený k pěti různým odstínům laku, je vzácný, protože jej má pouze 245 exemplářů. Černý Demon najel pouhých 13 kilometrů.

Koupíš si mě?

Unikátní šedý

Pokud se vám nelíbí červená kůže, k dispozici je další exemplář pyšnící se exkluzivitou. Demon byl nabízený ve čtrnácti různých barvách laku a odstín Destroyer Grey si objednalo pouze 264 zákazníků. Jedná se o překvapivě malé číslo, protože tmavý vzhled se k nátuře muscle caru opravdu hodí. Šedý Demon je navíc podepsaný jedním ze tří vedoucích inženýrů projektu. Od výroby urazil 547 kilometrů a většinu času je uschovaný v klimatizované garáži.

Koupíš si mě?

Třetí nejčastější volba zákazníků

Zákazníci kupující Challenger SRT Demon měli na výběr ze čtrnácti odstínů laku, mezi nimiž nechyběly ikonické odstíny z historie muscle carů Dodge jako Go Mango nebo Plum Crazy. Ty však patří k těm nejvzácnějším, protože se nejvíce kusů vyrobilo v barvách Redline Red, Billet Silver a Tor Red. Odstín Tor Red má tento kus, který je úplně nový a počítadlo ujetých kilometrů ukazuje továrních 5 mil (8 kilometrů).

Koupíš si mě?

Ten nejvzácnější na konec

Chcete svůj Demon červený, ale požadujete určitou exkluzivitu? Poslední ze čtyř nabízených Demonů je přesně pro vás. Vozů v odstínu Octane Red se totiž ze všech červených vyrobilo nejméně. Prodejce uvádí, že jde o jeden ze 174 vyrobených kusů v tomto odstínu. Jako jediný navíc uvádí i sériové číslo vozu, které je 2 999/3 300. Nájezd? Celých 11 kilometrů.

Koupíš si mě?

Fiaty S.61, S.74 a S.76: 4 válce a objem až 28,3 litru

Závodění bylo před první světovou válkou opravdovou chlapskou záležitostí. Důkazem jsou tyto Fiaty s ohromnými čtyřválci.

Číst celé

De Tomaso Mangusta: Zabiják Cobry

Italské sportovní auto poháněné americkým osmiválcem nebylo tak drahé, jak vypadalo.

Číst celé

Auto roku podle Honzy

Soudy petrolheada založené na selských datech a referencích ostatních. Hledám hodnotné nabídky z nových aut, která mi nejvíce utkvěly v hlavě. Dal sem si hranici 200 koní, takže na nominaci nedosáhl Duster.

Číst celé

Dokonalý svět Marcella Gandiniho

Pokud milujete auta a čtete Temple of Speed, určitě už jste v článcích narazili na řadu zmínek o geniálním italském vizionáři, který pracoval pro Bertoneho a asi každé auto, které kdy nakreslil, bylo a stále je ikonou. Jste si ale jisti, že znáte celý rozsah práce Marcella Gandiniho? Pokud ne, čtěte dále a hlavně si prohlédněte naši galerii.

Číst celé

Tafheet: Tvrdě postihované arabské driftování

Saúdští hazardéři se snaží vyhrát závod se smrtí, ale často riskují životy svého okolí. Ochránci zákona se s nimi pochopitelně nemažou. Tresty mohou dosáhnout i tisíce ran bičem.

Číst celé

Masařka AMG je budoucí klasika. Kupte si ji po Schumacherovi

Jedno z prvních aut vzniklé za úzké spolupráce AMG a Mercedesu bylo sleeperem, jak má být. Ale tehdy se to tak ještě nebralo.

Číst celé