Corvette ZR1 se bála na okruhu a zavolala na tísňovou linku

Nejrychlejší Corvette současnosti umí být tak rychlá, že v některých zatáčkách dosahuje přetížení až 1,5 G.

Moderní auta už jsou velmi chytrá a snaží se chránit posádku ve svém interiéru. Své o tom ví i redaktor Automobile Magazine, který s novým Chevroletem Corvette ZR1 vyrazil na závodní okruh NCM Motorsport Park v americkém Kentucky. Výsledkem jeho zábavy byla trojice telefonátů na tísňovou linku GM OnStar.

K překvapení operátora však vůz ani jedinkrát neboural. Andy Pilgrim, redaktor magazínu a úspěšný závodník, totiž dostal nejrychlejší Corvette na pomyslný úplný limit jejích jízdních schopností. Kvůli vysokému přetížení, které místy dosahovalo hodnoty až 1,5 G, si auto s elektronickým mozkem usmyslelo, že muselo havarovat a okamžitě zavolalo o pomoc.

Poprvé k tomu došlo, když Pilgram začal silně brzdit do první zatáčky z rychlosti přesahující 240 kilometrů v hodině, podruhé se telefonát opakoval o minutu později a potřetí to Corvette nevydržela na konci téhož kola.

Chevrolet vydal prohlášení, že se podle jejich záznamů jednalo o úplně první případ, při němž některá z produkčních Corvette automaticky kontaktovala službu OnStar při rychlé jízdě, aniž by během ní došlo k nehodě.

Na celé video, které jednoznačně dokazuje úctyhodné jízdní vlastnosti amerického sportovního kupé, se můžete podívat právě teď.

Umění na kolech. Speciální edice Veyronu berou dech

Nejslavnější model v historii Bugatti byl nejen luxusní a brutálně rychlý. Jeho speciální edice byly uměleckými díly. Tahle pětice je podle nás nejlepší!

Číst celé

Petrolheadi z Nigérie ukazují, jak vypadá skutečná láska k autům

Jejich auta nemají řadu potřebných dílů, ale i přesto jezdí každým dnem. Automobilová kultura v Africe ukazuje, jak vypadá láska k autům.

Číst celé

Ženeva 1998: Jaká auta za chvíli oslaví dvacetiny?

Vzpomínáte si, jaká auta se představila v Ženevě před dvaceti lety?

Číst celé

Hvězdy z Paříže roku 1998. Co se představilo před 20 lety?

Nejžhavější novinky autosalonu v Paříži, které se představily veřejnosti před dvaceti lety. Pamatujete si, když byla tato auta nová?

Číst celé

Připomeňte si, jak Lotus ohromil svět v roce 2010

Malá britská značka v roce 2010 plánovala slibnou budoucnost a cestu na špici. O několik měsíců později však byl přislíbený kapitál zamítnut a pět krásných konceptů upadlo v zapomnění.

Číst celé

Splňte si sny hned teď! Tyhle supersporty jsou jako nové a čekají na vás

Myslíte si, že jste dospělí a umíte se chovat zodpovědně? Chyba! Prohlídka těchto šesti téměř nových supersportů vrátí vaší úroveň chování zpět do dětských let. Nevěříte? Budete je chtít!

Číst celé