Corvette a Camaro SS v Evropě končí! Nedokáží splnit emisní limity

Dvojice slavných osmiválcových sportovních vozů z Ameriky opouští evropský trh. Co bude dál?

Evropské mocnosti každým rokem zpřísňují předpisy upravující nejvyšší možné emise škodlivin spalovacích motorů, což ztěžuje život výrobcům automobilů. Minulý rok muselo být z evropského trhu staženo několik oblíbených sportovních vozů, které budou v letošním roce doplněny dalšími modely, tentokrát z Ameriky.

Chevrolet oficiálně oznámil, že k 31. srpnu letošního roku ukončí prodej modelů Corvette Stingray a Camaro SS na evropském trhu. Společným důvodem obou sportovních vozů je 6,2 litrový vidlicový osmiválec LT1 o výkonu 455 koní, jež pohání oba sporťáky. Evropané toužící po moderním americkém železe budou muset hledat jiné způsoby, jak si je pořídit.

Camaro ani Corvette se v Evropě nestaly prodejními hity, protože většina zákazníků raději volí konkurenční Ford Mustang GT 5.0. Například ve Velké Británii existuje pouze jediné dealerství, jež prodává Camaro i Corvette zároveň. Zájem Angličanů o sportovní Chevrolety je bohužel nízký, protože nejsou nabízeny s pravostranným řízením.

Chevrolet Corvette by se mohl na evropský trh vrátit s osmou generací, která se ve Spojených státech amerických představí už 18. července. Sportovní vůz s motorem uprostřed se nejprve bude nabízet s modernizovanou verzí osmiválce LT1 a později bude uveden na trh i v hybridní verzi.

Budoucnost Camara je nejistá, protože Chevrolet zatím provádí průzkum mezi potenciálními zákazníky, zda by měli zájem o muscle car poháněný osmiválcem s hybridním hnacím ústrojím.

První 911 pro chudé. Přivítejte Porsche 912

Typ 912 měl být menším bráškou slavné 911, ale zákazníkům se zalíbil natolik, že se v prvních letech prodával jako housky na krámě.

Číst celé

Temple of Speed je konečně online!

Slibovali jsme až na půdu a celé nám to trvalo strašně dlouho. Temple of Speed se po více jak sedmi letech na Facebooku přesouvá na vlny opravdového internetu. Dočkali jste se!

Číst celé

Lancia Thema 8.32: Předokolka s motorem Ferrari

Osmiválcová Thema se tvářila jako nenápadné Ferrari pro čtyři, ale více než na závodní tratě byla vhodná pro německý Autobahn.

Číst celé

Chceme tvou zpětnou vazbu

Čas plyne jako voda a web Temple of Speed je online už skoro dva měsíce. Nyní se obracíme na vás, čtenáře, s prosbou o zpětnou vazbu. Díky ní se nejen dozvíme, co děláme dobře a co děláme špatně, ale taky to, kdo jste vy a pro koho Temple of Speed vytváříme.

Číst celé

Porsche 924 Carrera GT: Zapomenutý homologační speciál

Model 924 se pro Porsche stal krokem vedle, který byl ještě ke všemu drahý. Společnost to však nevzdala a postupným vývojem zkonstruovala ostrý speciál, s nímž značka dostala druhý dech.

Číst celé

Zastřel a ujeď 3/3: Devadesátky přinesly nový druh gangsterů

Moderní doba přináší nejen nový druh gangsterů, ale i nové typy aut. Luxusní limuzíny se těší ještě větší oblibě, protože kromě komfortu nabízí i vzrušující výkony.

Číst celé