Bugatti Divo: Cena okruhového Chironu přesahuje 100 milionů

Limitované Bugatti Divo je konečně venku! Za nižší hmotnost a vyšší přítlak, oproti Chironu, zákazníci bohatě zaplatí.

Automobilová výstava v kalifornském Pebble Beach běží v plných otáčkách a věhlasné značky představují svá nejnovější díla. Po vzoru minulých let nechybí ani Bugatti, které přivezlo očekávaný speciální vůz Divo. Poslední hypersport z Molsheimu vzdává hold slavnému testovacímu jezdci, jímž byl Albert Divo, a i při zachování luxusního interiéru se více zaměřuje na závodní okruhy.

Jako základ pro stavbu limitky posloužil Chiron, s nímž Divo sdílí čtyřikrát přeplňovaný osmilitrový motor W16 o výkonu 1 500 koňských sil. V čem se však nový vůz liší, je design. Bugatti zapracovalo na tom, aby bylo Divo lehčí a rychlejší v zatáčkách. Vlivem několika nezveřejněných zásahů je hypersport o přibližně 36 kilogramů lehčí než Chiron a s výrazně přepracovanou aerodynamikou vzrostl aerodynamický přítlak o 90 kilogramů.

S větším úhlem odklonu kol klesla nejvyšší dosažitelná rychlost na „pouhých“ 378 kilometrů v hodině, ale vzrostlo dosažitelné boční přetížení. S hodnotou 1,6 G je oproti Chironu o desetinu G vyšší. Divo vystřelí na stovku za 2,4 sekundy a vysokorychlostní okruh Nardo obkrouží o osm vteřin rychleji, než jak to zvládne rychlejší bráška.

Na kolik taková sranda vyjde? Bugatti prodá jen 40 exemplářů, přičemž zákazníci za každý z nich zaplatí minimálně 125 milionů korun. Podle finanční společnosti Bloomberg je výrobní pořadník již kompletně vyprodaný.

Ferrari 575M s manuálem je důvod, proč existují sny

Zvuk atmosférického vidlicového dvanáctiválce je jen těžko překonatelný.

Číst celé

Eliška Junková: Drobná dáma za volantem bugatky

Nadějně vyhlížející závodní kariéru Elišky Junkové ukončila tragická smrt manžela na Nürburgringu.

Číst celé

Stanovení rekordu McLarenem: „Nepojede více než 391 km/h“

V březnu roku 1998 byl zelený prototyp McLarenu F1 s interním označením XP5 dopravený na testovací okruh Volkswagenu v Ehra-Lessien, aby stanovil nový světový rekord. Přečtěte si jeho příběh.

Číst celé

Lamborghini LM002: Nepřijato do vojenské služby

Lamborghini postupně odhaluje světu své nové luxusní SUV, které se stane nástupcem mastodonta jménem LM002, jenž byl prvním sériově vyráběným offroadem ze Sant‘ Agaty Bolognese.

Číst celé

Aston Martin DB5 byl dvakrát dražší oproti konkurenčnímu E-Type

Nelze mu odepřít image luxusního GT pro agenta britské tajné služby. Aston Martin DB5 však byl velmi exkluzivní i mimo filmová plátna.

Číst celé

Maserati 3500 GT zachránilo značku za 5 minut dvanáct

Luxusní kupé 3500 GT bylo poslední nadějí Maserati, aby uniklo blížícímu se bankrotu. Nejen, že se plán i přes počáteční nejistotu zdařil, ale zároveň do Itálie přinesl důležité prvenství.

Číst celé