Aston Martin DBX se blíží. Testování probíhá ve Walesu

Britský výrobce testuje luxusní SUV na tratích velšských rychlostních zkoušek.

Aston Martin v posledních měsících uvedl na trh modely DB11, DBS Superleggera a Vantage, takže se může plně soustředit na vývoj vozu, který bude v jeho historii úplně nový. Už delší dobu je známo, že Aston Martin nechce zaostat za konkurencí a pracuje na vývoji luxusního SUV. První prototyp se představil už v roce 2015 a už tehdy byl připravovaný model pojmenovaný DBX.

Matt Becker, vedoucí inženýr projektu, před nedávnem zveřejnil první fotografie a video prototypu DBX, který se svým týmem usilovně testuje v překvapivých podmínkách. Testovací jezdci prohání SUV na lesních cestách ve Walesu, na nichž se každoročně prohánějí i závodní WRC speciály.

Na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu Becker prozradil, že se základem DBX stane zbrusu nová platforma, která bude odlišná od současné architektury, s níž se můžeme setkat u ostatních modelů. Oproti sportovním vozům se Aston Martin rozhodl rozvinout vývoj podvozku, aby dokázal pracovat s vysokou hmotností vozu. Objevit by se měly tříkomorové pneumatické pružiny a aktivní stabilizátory.

Představení Astonu Martin DBX je plánované na konec roku 2019 a vůz se bude vyrábět v nové továrně ve městě St. Athan ve Walesu, jíž společnost připravuje i na možnou výrobu elektromobilů.

Ford GTX1: Víte, že se GT vyrábělo i bez střechy?

Ford GTX1 byl představený na tuningové výstavě SEMA v roce 2005, aby se stal otevřenou verzí amerického supersportu. Vyrobilo se jej přibližně 100 exemplářů, což z něj dělá nevšední auto.

Číst celé

BMW 118d: Sportování v naftovém hatchbacku?

Pokud chcete hatchback s pohonem zadních kol, už dlouho vám vyhoví jen BMW. Je to jen výstřelek nebo nebo fungující auto?

Číst celé

Peugeot 405 T16: Ukraden Afričany během Dakaru 1988

Peugeot 405 T16 navázal na úspěšné tažení předchozího typu 205 T16, ale účast v důležitém prvním závodě, jímž byla rally Paříž – Dakar ročníku 1988, zkomplikovala skupina zlodějíčků.

Číst celé

Fotogalerie: Vzácné materiály z vývoje Lamborghini Countach

Prohlédněte si vzácné obrázky mapující vývoj supersportu Lamborghini, který předurčil tvary následujících modelů a zasloužil se o vybudování slavného jména značky.

Číst celé

Ferrari F50: Důstojný následník trůnu?

Uřvaný dvanáctiválec z F1, šestistupňový manuál, pohon zadních kol a hmotnost snížená, kam až to šlo. Ferrari F50 bylo čistokrevným supersportem.

Číst celé

Peugeot 205 GTi: Malá (ne)řízená střela

Osmdesátá léta se v automobilovém průmyslu nesla v duchu rostoucí popularity rychlých hatchbacků. Volkswagen Golf GTI bývá často označován jejich otcem a prťavý Peugeot by mohl být jejich matkou. Více jak čtvrtstoletí starý hot hatch dodnes funguje jako měřítko pro téměř všechny ostré hatchbacky.

Číst celé