Aston Martin DBX se blíží. Testování probíhá ve Walesu

Britský výrobce testuje luxusní SUV na tratích velšských rychlostních zkoušek.

Aston Martin v posledních měsících uvedl na trh modely DB11, DBS Superleggera a Vantage, takže se může plně soustředit na vývoj vozu, který bude v jeho historii úplně nový. Už delší dobu je známo, že Aston Martin nechce zaostat za konkurencí a pracuje na vývoji luxusního SUV. První prototyp se představil už v roce 2015 a už tehdy byl připravovaný model pojmenovaný DBX.

Matt Becker, vedoucí inženýr projektu, před nedávnem zveřejnil první fotografie a video prototypu DBX, který se svým týmem usilovně testuje v překvapivých podmínkách. Testovací jezdci prohání SUV na lesních cestách ve Walesu, na nichž se každoročně prohánějí i závodní WRC speciály.

Na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu Becker prozradil, že se základem DBX stane zbrusu nová platforma, která bude odlišná od současné architektury, s níž se můžeme setkat u ostatních modelů. Oproti sportovním vozům se Aston Martin rozhodl rozvinout vývoj podvozku, aby dokázal pracovat s vysokou hmotností vozu. Objevit by se měly tříkomorové pneumatické pružiny a aktivní stabilizátory.

Představení Astonu Martin DBX je plánované na konec roku 2019 a vůz se bude vyrábět v nové továrně ve městě St. Athan ve Walesu, jíž společnost připravuje i na možnou výrobu elektromobilů.

Peugeot 106 Rallye: Plecháče, muší váha, ale hlavně radost z řízení

Francouzský hothatch z devadesátých let je jasným důkazem, že i auto plechovými koly může vypadat skvěle.

Číst celé

Lamborghini Miura: Matka superaut definovala koncepci budoucích supersportů

Příběh supersportu, který se do historie zapsal tučným písmem. Ferruccio Lamborghini těžce nesl předčasné ukončení výroby po zbytek svého života. Miura pro něj nebyla jen vozem, jež proslavil jeho vlastní automobilku. Miura pro něj byla vlastním potomkem.

Číst celé

Porsche 911 Carrera RSR Turbo 2.1: Když atmosféra nestačí

Inženýři ze Stuttgartu zjistili, že jejich závodní atmosférické motory byly na vrcholu možností a vydali se cestou přeplňování. Carrera RSR Turbo 2.1 se stala prvním pokusem použití turbodmychadla v okruhové 911.

Číst celé

50 let smůly. Koupila si Tesla prokletou továrnu?

Když v roce 2010 mladá elektro-automobilka Tesla hledala své první pořádné výrobní prostory, dohodla se na odkoupení kalifornské továrny Toyoty. Jenže tato fabrika za svých dnes již 56 let existence zažila tolik nešťastných okamžiků, až si svět začal říkat, jestli není prostě prokletá.

Číst celé

Ford GT: Vzpomínka na Le Mans

Americký Ford se v novém tisíciletí rozhodl připomenout historii svých nejslavnějších modelů. Kromě jmen Mustang a Thunderbird značka oživila i jméno legendárního vítěze nejznámějšího vytrvalostního závodu na světě.

Číst celé

Galerie: Nedbalá elegance stříbrných supersportů

Supersporty jsou už samy o sobě křiklavé a pozornost poutající. Co když ale chcete dobré auto v jemné barvě?

Číst celé