Aston Martin DBX se blíží. Testování probíhá ve Walesu

Britský výrobce testuje luxusní SUV na tratích velšských rychlostních zkoušek.

Aston Martin v posledních měsících uvedl na trh modely DB11, DBS Superleggera a Vantage, takže se může plně soustředit na vývoj vozu, který bude v jeho historii úplně nový. Už delší dobu je známo, že Aston Martin nechce zaostat za konkurencí a pracuje na vývoji luxusního SUV. První prototyp se představil už v roce 2015 a už tehdy byl připravovaný model pojmenovaný DBX.

Matt Becker, vedoucí inženýr projektu, před nedávnem zveřejnil první fotografie a video prototypu DBX, který se svým týmem usilovně testuje v překvapivých podmínkách. Testovací jezdci prohání SUV na lesních cestách ve Walesu, na nichž se každoročně prohánějí i závodní WRC speciály.

Na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu Becker prozradil, že se základem DBX stane zbrusu nová platforma, která bude odlišná od současné architektury, s níž se můžeme setkat u ostatních modelů. Oproti sportovním vozům se Aston Martin rozhodl rozvinout vývoj podvozku, aby dokázal pracovat s vysokou hmotností vozu. Objevit by se měly tříkomorové pneumatické pružiny a aktivní stabilizátory.

Představení Astonu Martin DBX je plánované na konec roku 2019 a vůz se bude vyrábět v nové továrně ve městě St. Athan ve Walesu, jíž společnost připravuje i na možnou výrobu elektromobilů.

Historie Golfu GTI. Co stálo za zrodem ikony?

Sportovně laděný hatchback Volkswagen Golf GTI se těší oblibě majitelů a v dnešních dnech je téměř ideální kombinací mezi běžným ježděním a zábavným svezením. Znáte jeho dlouholetý příběh?

Číst celé

Budoucí klasiky: Tato auta by mohla vydělat

Čtveřice aut, která dokáží přinášet radost a zároveň vám pomohou vydělat v budoucnu.

Číst celé

Život s Mazdou RX-8: Nemilé překvapení

Každá projížďka v mé RX-8 přináší mnoho skvělých momentů a zážitků, ale vypilované nezvyklé kupé umí občas i pěkně potrápit. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

Číst celé

Jaguar XJ13: Vznikl pro Le Mans, ale nikdy nezávodil

Inženýři Jaguaru se rozhodli pro návrat do vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans, ale neochota vedení značky zapříčinila, že se z jejich krásného díla stal nepotřebný unikát.

Číst celé

Toyota Supra A80: Těžko překonatelné dílo japonských inženýrů

Pečliví Japonci nadělili světu mnoho povedených aut. Řada z nich byla navržena pro běžné použití, ale fungovala skvěle i při sportovním použití. Jedním z nich je i ikonický grand tourer pocházející z rýsovacích prken Toyoty.

Číst celé

Top Fuel Dragster: 500 km/h za 4 sekundy

Akcelerace shodná s vystřelením z katapultu a šílené provozní náklady. Vrcholová třída dragsterů vyžaduje obrovskou porci odhodlání.

Číst celé